Kursy angielskiego dla dorosłych

Business English

Angielski dla seniorów

v

Ciekawe lekcje

Szukasz szkoły gdzie lekcje będą Cię porywać? Gdzie lektor nie wygłasza kolejnej formułki gramatycznej a następnie wszyscy w milczeniu rozwiązują ćwiczenia? U nas lekcje to zażarta dyskusja,śmiech i intensywna nauka.
v

Nauczyciele z pasją

Tworzymy zespół, dla którego uczenie jest pasją i przyjemnością. Wszyscy lektorzy są wysoko wykwalifikowani i potrafią uaktywnić każdego nieśmiałka.
v

Nacisk na komunikację

Tym wyróżniamy się spośród innych szkół: uczymy mówić!  Praktyczne użycie języka, przełamanie bariery mówienia – to nasz cel.
v

Wysoki poziom

Dbamy o postępy w nauce w trakcie kursu – powtarzamy, przepytujemy, dyskutujemy. Pilnujemy żeby każdy opanował materiał kursu with flying colours.

KURSY JĘZYKOWE DLA DOROSŁYCH

Zajęcia dla dorosłych opierają się na założeniach METODY KOMUNIKACYJNEJ, co oznacza że 70% każdych zajęć przeznaczona jest na ćwiczenie posługiwania się językiem mówionym. Kładziemy nacisk na KOMUNIKACJĘ i praktyczne użycie języka obcego.

Kursy dla dorosłych dzielą się na:

– kursy języka ogólnego

– kursy języka biznesowego

– kursy egzaminacyjne

– kursy konwersacyjne

Szczegółowy opis każdego kursu znajduje się poniżej.  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

GENERAL ENGLISH - kurs języka ogólnego

Kursy językowe ogólne

Kursy ogólne rozwijają wszystkie umiejętności posługiwania się językiem obcym (wypowiedzi ustne, pisemne, gramatyka oraz słownictwo), przy czym nadal główny nacisk kładziony jest na mówienie i przełamywanie barier w używania języka obcego.

Pracujemy w oparciu o podręczniki najlepszych wydawnictw (Pearson, MacMillan, Cambridge), wzbogacamy zajęcia materiałami audiowizualnymi i wycinkami z prasy obcojęzycznej. Organizujemy dyskusje i debaty. Systematycznie egzekwujemy nową wiedzę, kilka razy w semestrze przeprowadzając quizy i testy z przerobionego materiału.
U nas na pewno się nauczysz!

Zapraszamy!

BUSINESS ENGLISH - kurs języka biznesowego
Kursy języka biznesowego

Kursy biznesowe, tzw. Business English, są to zajęcia dla osób, które używają języka angielskiego w pracy, na służbowych wyjazdach lub spotkaniach. Kurs ten obejmuje wszystkie obszary języka biznesu (marketing, IT, advertising, trade etc.). Pracujemy w oparciu o podręczniki do Business English, urozmaicając zajęcia wycinkami z gazet i materiałami audiowizualnymi. Dużą część zajęć poświęcamy umiejętności prowadzenia rozmów w środowisku zawodowym i przyswajaniu słownictwa branżowego. Ponadto pracujemy nad biegłością pisania korespondencji zawodowej (list formalny, memo, sprawozdanie, prezentacja itp.).

Prowadzimy również kursy przygotowawcze do egzaminów z Business English.

UWAGA! W tegorocznej sesji egzaminacyjnej WSZYSCY nasi kursanci odnieśli sukces na egzaminach z Business English (BEC Preliminary, BEC Ventage) Jestesmy dumni! Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Serdecznie zapraszamy!

FCE/CAE/PCE/IELTS - kursy egzaminacyjne

Kursy językowe egzaminacyjne

Bardzo ciekawym doświadczeniem jest zmierzenie się z międzynarodowym egzaminem, potwierdzającym poziom języka. Otrzymany w wyniku takiego egzaminu certyfikat (uznawany na całym świecie) jest po pierwsze wielce przydatny w życiu zawodowym, a po drugie: stanowi miłe ukoronowanie nauki. Z uwagi na duże zainteresowanie egzaminami typu FCE czy CAE oferujemy specjalne kursy przygotowawcze, podczas których powtarzamy materiał gramatyczny i leksykalny, trozwijamy słownictwo, uczymy się budować wypowiedzi ustne i pisemne, zgodne z wymogami egzaminacyjnymi.

Naszym kursantom nie tylko gwarantujemy solidne przygotowanie i fachowe porady, ale również zdradzamy tzw. techniki egzaminacyjne, których znajomość podczas testów okazuje się bezcenna i bardzo pomocna.

UWAGA! W tegorocznej sesji egzaminacyjnej WSZYSCY nasi kursanci odnieśli sukces! Jestesmy dumni! Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy nowych chętnych do zmierzenia sie z egzaminem!

Egzaminy z języka angielskiego organizaowane są przez British Council, wśród nich:
* KET – Key English Test (poziom A2)
* PET – Preliminary English Test (poziom B1)
* FCE – First Certificate in English (poziom B2)
* CAE – Certificate in Advanced English (poziom C1)
* CPE – Certificate of Proficiency in English (poziom C2)
Więcej inforamcji dotyczącej egzaminów znajdziesz tutaj.

 

CONVERSATIONS - kursy konwersacyjne

Konwersacje

Kursy konwersacyjne stworzone zostały z myślą o osobach, którym najbardziej zależy na usprawnieniu języka mówionego. Głównym celem kursu jest przełamanie bariery przed mówieniem w języku obcym, rozbudowanie słownictwa, poznanie zwrotów kolokwialnych i języka używanego na co dzień.

Zapraszamy!

ORGANIZACJA KURSU

 

Od kilku lat obserwujemy tendencje wśród naszych kursantów dorosłych do zwrotu w kierunku zajęć indywidualnych. W obliczu natłoku spraw na braku czasu wolnego na który cierpi większość z nas, taka skondensowana forma nauki wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

 

Zajęcia one-to-one są zaprojektowane i zorganizowane dla ucznia. Tematyka zajęć i tempo pracy dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Kursant może swobodnie ćwiczyć umiejętność formułowania wypowiedzi ustnej podczas zajęć i brać udział w naturalnej, swobodnej wymianie zdań z lektorem. Trening języka jest bardzo intensywny i przynosi szybkie efekty. Postępy, które w grupie wymagają wielu spotkań, na zajęciach indywidualnych następują dużo szybciej. Polecamy tę formę pracy, ponieważ jest najskuteczniejsza. 

 

Sprawdź czy Brooklyn English School jest szkołą której szukasz

Główne aspekty, które charakteryzują naszą szkołę.

R

Nacisk na mówienie

Pracujemy w oparciu o metodę komunikacyjną – 70% każdej lekcji poświęcone jest doskonaleniu komunikacji w języku angielskim.
R

Intensywna nauka

Przerabiamy dużo materiału, powtarzamy go i przepytujemy kursantów żeby wszyscy opanowali materiał – nawet jeżeli nie znajdą czasu na naukę w domu.
R

Brak anonimowości

U nas lektorzy znają swoich uczniów i traktują każdego indywidualnie. Kursanci czuja się u nas swobodnie i naturalnie, dlatego większość zostaje z nami na lata.

Chcesz nauczyć się płynnie mówić po angielsku?

Dołącz do nas!